داوطلبان علاقه مند به امتحان کارشناسی ارشد می توانند برای دو مجموعه تست (پایه و شناور) ثبت نام کنند و در امتحان شرکت کنند. رشته های شناور رشته هایی هستند که توسط یک سازمان تحقیقاتی برای یک دوره قدیمی تر تعیین می شوند. داوطلبان بدون در نظر گرفتن نوع مدرک تحصیلی همراه با رشته اصلی خود یکی را به عنوان امتحان دوم انتخاب می کنند. این زمینه ها در کتاب ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد با علامت ستاره (*) ذکر شده است. علاوه بر این, لیست خود را به صورت جداگانه در دفترچه اعلام کرد.

 

لیست رشته های شناور کارشناسی ارشد

همه دانشجویان تحصیلات تکمیلی, صرف نظر از نوع درجه, می توانید امتحان ورودی را, و در دانشگاه در مجموعه, مثلا, گروه تجربی, علوم انسانی, علوم اساسی, علوم فنی و مهندسی, کشاورزی, هنر و دامپزشکی (به استثنای سری خلبان به عنوان یک شرط برای یک صلاحیت خاص) برای ثبت نام و شرکت.

اگر کاندید میدان تست اصلی را به عنوان اولین میدان تست اصلی انتخاب کند می تواند یکی از زمینه های شناور تست اصلی را نیز انتخاب کند. خطوط شماره 64 خطوط شناور در راهنمای ثبت نام تست اصلی نامیده می شوند. زمانبندی تستهای پایه و شناور به گونهای خواهد بود که همپوشانی نداشته باشند و برای هر مجموعه تستهای پایه و شناور برای ورود به جلسه یک کارت جداگانه تهیه شود.

نکات مهم:

1.داوطلبانی که مجموعه تست اصلی (یا به عنوان کد خط تست اول) یکی از خطوط شناور هستند. به عنوان یکی از حق انتخاب یکی از زمینه های پرواز به عنوان یک خلبان, دوم این است که یک سیستم ثبت نام نیست, اینترنت اجازه می دهد تا شما را به انتخاب زمینه, افزایش بار دوم برای چنین داوطلبان ادامه خواهد داد.

2. اگر کاندیدا اولین مجموعه تست خود را با فیلدهای شناور و مجموعه دوم تست های دیگر از وسایل تست انتخاب کند سیستم به طور خودکار به توالی های تست اول و دوم تغییر می کند.

3. داوطلبان عزیز, توصیه می کنیم که برای بهترین اتمام امتحان کارشناسی ارشد در یک رشته شناور, را انتخاب کنید یک رشته است که دوره های مشترک با مجموعه اصلی خود را از امتحانات.

4. اگر مناقصه شامل تنها یکی از مجموعه های امتحان که شما را انتخاب کنید, لازم است که مجموعه امتحان با نام مجموعه اول همراه, اولین ورودی که برای اولین بار تاسیس, دومین, جهان خالی و فرم ثبت نام.

5. داوطلبان باید دو کارت اعتباری به منظور ثبت نام برای مجموعه امتحان اصلی و شنا خرید.

6. اگر یک داوطلب بتواند یک خط را پس از نتایج اولیه در هر دو زمینه تست (اصلی شناور) انتخاب کند می تواند در مجموع 100 گزینه برای هر دو منبع و خط کد شناور داشته باشد. اگر هر دو رشته در زمان دریافت نتایج نهایی پذیرفته شوند باید بین این دو را انتخاب کنید زیرا تمرین همزمان در دو رشته در سطح بالاتر مجاز نیست.

همه داوطلبان می توانند دو رشته اصلی و شناور را انتخاب کنند در صورتی که مورد نیاز باشند. البته شما مجبور نیستید دو رشته را در ثبت نام ارشد انتخاب کنید. داوطلبان می توانند یک رشته را انتخاب کنید.

 

شرایط محرومیت از کنکور کارشناسی ارشد

فهرست رشته هایی که کارشناسی ارشد

در دفترچه ثبت نام کارشناسی ارشد حرکت به طور جداگانه نشان داد, و هر داوطلب, علاوه بر انتخاب مجموعه ای از امتحانات, یکی از اصلی ممکن است یکی از زمینه های کد شناور به عنوان یک خلبان از انتخاب دوم خود را.سپس لیستی از زمینه های شناور از امتحان کارشناسی ارشد خواهد شد را به گروه های تجربی تقسیم شده است. لازم به ذکر است که لیست رشته های شناور کارشناسی ارشد  هم در دفترچه راهنما نوشته شده اند و رشته دوم شناور داده شده در این مقاله به طور مستقیم از کتاب ثبت نام از امتحانات ورودی استخراج شد 1400.
نکاتی برای انتخاب زمینه های تست شناور امتحان کارشناسی ارشد 1401

کسانی که نامزدهای اصلی هستند (تست تست اول) یکی از 63 نام اخته شناور در جداول بالا. در هر صورت, با انتخاب تست درست راست, دوم از خطوط خواهد بود, و فقط برای امتحان زمینه ثبت نام. سیستم ثبت نام اینترنتی اجازه نخواهد داد که ردیف دیگری را از میان ردیف های شناور انتخاب کنند.

 

لیست رشته های کارشناسی ارشد

هر داوطلب می تواند به دو کد خط تست را انتخاب کنید تا (پایه و شناور).

داوطلبان می توانند یکی از اولین خود را از صفوف را انتخاب کنید, شنا و یکی دوم خود را  مانند ثبت نام کارشناسی ارشد دانشگاه اطلاعات امنیت ملی در میان تخصص خود را انتخاب کنید, چرا که در این مورد سیستم ثبت نام کار می کند به طور خودکار و به راحتی. اول موضوع را بررسی کنید و دوم چسب خواهد شد.

نامزدهای واجد شرایط باید هزینه ثبت نام جداگانه برای دوره های شناور پرداخت. (هزینه های ثبت نام به منظور هستند, شناور, و غیره. ممکن است هزینه برابر ثبت نام توسط تخصص وجود دارد و متقاضیان برای هر ثبت نام باید یک مقدار مشخصی از پرداخت.)

زمان تست موضوعات شناور با تست موضوعات اصلی تداخل نخواهد داشت